Ana Sayfa
Şampiyona Programı
Şampiyona Yönergesi
Eski Şampiyonlar
Bayanlar 2007/2008
İletişim
banner_arzum.jpg
Kaynaklar
CANLI YAYIN
Fotoğraf Galerisi


WIM Betül Cemre Yıldız Durdurulamıyor.
Yazar Cengiz İNCE   
betul_cemre_yidiz.jpg
2009 Türkiye Bayanlar Şampiyonasında WIM Betül Cemre Yıldız yedinci turda WIM Kübra Öztürk ve sekizinci turda Ezgi Yılmaz'a karşı kazanarak, 8 tam puanla galibiyet serisine devam ediyor. Daha önce 2002 - 2006 yılları arasında peşpeşe 5 kez Türkiye Şampiyonu olan Yıldız bu senede şampiyonluğa çok yakın. Betül'ün son turdaki rakibi başlangıç sıralamasında 17. sırada olan Nezihe Ezgi Menzi. 

zehra_topel.jpg

WIM Zehra Topel, şampiyonada sadece 1 inci sırada bulunan WIM Betül Cemre Yıldız'a karşı kaybetti. Yarınki maçtan puanla ayrıdığı takdirde 2. lik kupası kaldıracak.

selen_sop.jpgGeçen yılda son tura Kübra Öztürk ile birlikte 6 puanla giren Selen Sop bakalım bu sene ilk üçe girebilecek mi?
9 uncu turda sporcular 14 Temmuz saat 09:00'da hamle yapmaya başlayacaklar.

İlk 3 derecenin birden fazla sporcu tarafından paylaşılması halinde ek maç yapılacaktır. Ek maçlar, TSF ‘Eleme Sistemi prosedürüne göre yapılacaktır. (Eşlendirmede sporcuların yarışma sonundaki sıraları kullanılır. İlk maçlar 10'+5''/hamle temposu ile yapılır. Eşitlik devam ediyor ise Altın Puan maçları yapılır.) Diğer dereceler için Buchholz-1 ve 2 (alttan), Sonneborn-Berger puanlarına bakılır. (Bkz.FIDE Turnuva Kuralları)  Paylaşılabilen ödüller eşit dereceler arasında paylaşılacaktır.
maskotlar.jpg

Şampiyona'nın en fazla seyredilen karşılaşmalarından biriside 8 Yaş Altı Avrupa 2 incisi Çiğdem Onur (solda) rakibi 2008 Dünya Yaş Grupları 8 Yaş Altı 5 incisi ve 2009 Dünya Okullararası Satranç Şampiyonası'nda 4 üncü olan Sinem Çağla Gündoğan mücadelesiydi.

Kıyasıya geçen oyun sonunda küçük eller tebrik için birleşti ve ayrılmadı. Antrenörümüz Adrian Mikhalchishin ile birlikte Milli Takımlar Menajeri Özgür Solakoğlu'nun yanına geldiler. Maskotlarımız kutlamaları, gülücükleri ve sevimlilikleriyle kabul etti.


ece_cigdem.jpg
2009 8 Yaş Altı Avrupa Şampiyonu Ece Alkım Erece (solda) rakibi Çiğdem Onur mücadelelerinde oyuncak semazenleriyle oynamayı ihmal etmediler.

s60038201.jpg


 
 Türkiye Satranç Federasyonu 2009